Skontaktuj się z nami : 666 500 869
blog-image

Jak cyklinować? Cyklinowanie krok po kroku! – poradnik online

  • 07 mar, 2022

 Cyklinowanie to metoda, która w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością. Dzięki niemu możliwe jest szybkie odrestaurowanie drewnianej podłogi bez konieczności jej wymieniania. Cyklinowanie jest zalecane, kiedy zauważamy, że podłoga stała się matowa i obniżyła swoje walory estetyczne. Choć najczęściej wykonują je profesjonaliści, to odrobina chęci i umiejętności wystarczy, aby samodzielnie przeprowadzić odrestaurowanie podłogi. 

Na czym polega cyklinowanie i czy warto wykonywać je na własną rękę? 

 Proces cyklinowania jest dość złożony i czasochłonny, jednak pomimo to daje bardzo korzystne efekty. Dzięki temu wiele osób przekonuje się do jego niewątpliwych walorów. Cyklinowanie polega na precyzyjnym wyszlifowaniu całej powierzchni podłogi oraz usunięciu zniszczonej warstwy drewna i powłok lakierniczych. Można je wykonać na własną rękę za pomocą papieru ściernego, jednak wielu specjalistów odradza tej metody, gdyż jest ona nieskuteczna. Aby cyklinowanie było skuteczne, warto wynająć specjalistyczne urządzenie, dzięki któremu możliwe będzie profesjonalne przeprowadzenie tego procesu. W tym celu warto skorzystać z wypożyczalni cykliniarek. Koszt jej wypożyczenia jest relatywnie niewielki, w efekcie czego samodzielne przeprowadzenie cyklinowania jest nie tylko skuteczne, ale też opłacalne. Dzięki jego wykonaniu podłoga zyska dodatkowe walory estetyczne i stanie się bardziej odporna na potencjalne zniszczenia. Dlatego właśnie samodzielne cyklinowanie jest świetnym pomysłem. 

Cyklinowanie krok po kroku 

 Choć cyklinowanie nie należy do najprostszych zadań, to w rzeczywistości większość osób bez trudu poradzi sobie z jego realizacją. Zanim przystąpimy do cyklinowania, warto jednak przeczytać poradniki online i upewnić się, że mamy wystarczającą wiedzę, by skutecznie cyklinować drewnianą podłogę. Należy bowiem przestrzegać kilku obligatoryjnych wytycznych, które umożliwiają prawidłowe wykonanie tej pracy. Pierwszym krokiem w cyklinowaniu jest oczywiście przygotowanie schludnego i czystego miejsca pracy. Posprzątanie salonu oraz jego precyzyjne odkurzenie nie tylko poprawią nasz komfort, ale również umożliwią przeprowadzenie skutecznego cyklinowania. Dobrym pomysłem jest również wyniesienie wartościowych przedmiotów, które mogłyby się uszkodzić lub zabrudzić. Następnym etapem jest rozpoczęcie cyklinowania. W tym celu należy przeszlifować podłogę. Ważne, aby podejść to tego z dużą dokładnością i przyłożyć się do tego kroku. Większość podłogi może zostać przeszlifowana za pomocą specjalnej tarczy z papierem ściernym. Trudniej dostępne miejsca takie jak połączenie podłogi ze ścianą należy jednak przeszlifować ręcznie. Po szlifowaniu należy zająć się niedokładnościami. W tym celu konieczne jest zaszpachlowanie miejsc, w których widoczne są uszkodzenia bądź niewielkie ubytki. Ważne, aby użyć do tego odpowiedniej substancji, która będzie miała kolor zbliżony do odcienia podłogi. Następnie warto wypolerować powierzchnię oraz przygotować ją do ostatniego etapu – lakierowania. Powinno być ono wykonywane najwcześniej 24 godziny po zakończeniu polerowania, a do jego realizacji najlepiej użyć sprawdzone i bezpieczne lakiery. Istotne jest również, aby lakierowanie realizować za pomocą odpowiedniego przyrządu. W tym celu przydatne może być skorzystanie z pędzla bądź z wałka. 

Czy cyklinowanie jest opłacalne? 

 Wiele osób zastanawia się, czy cyklinowane na własną rękę to dobry pomysł. Jeżeli masz jakiekolwiek obiekcje przed odrestaurowaniem podłogi, to są one niesłuszne, gdyż proces ten niesie za sobą sporo korzyści. Jeżeli chcesz mieć pewność, że poradzisz sobie z samodzielnym cyklinowaniem, to zadbaj o to, by wypożyczyć renomowaną i sprawdzoną cykliniarkę. Dzięki niej wszystkie prace wykonasz w miłej i przyjemnej atmosferze, a podłoga zyska tak wiele walorów wizualnych, że w mgnieniu oka docenisz zalety tej metody. 

Kategorie: